Пінопласт або мінвата: вибираємо зовнішній утеплювач.
Зовнішні роботи з теплоізоляції – одна з найбільш затребуваних областей будівництва та оздоблювальних робіт. Нанесення зовнішнього шару утеплювача є актуальним у будь-яку пору року. На тлі різкого подорожчання теплоносіїв промисловці та побутові споживачі відчули гостру необхідність якісної теплоізоляції. Підрядити робітників або виконати своїми руками теплоізоляцію зовнішніх стін не складно. Інша справа - вибрати підходящий для цього матеріал.
Всім знайомі два ходові та перевірені часом засоби для зовнішнього утеплення. Це пінопластові листи та рулонна або листова мінвата.. Насправді це 2 принципово різних за експлуатаційними та фізичними властивостями матеріалу.. Пропонуємо розглянути їх відмінності, щоб визначитися який утеплювач краще підходить для стін цегляного будинку?. На його користь говорить довговічність, легка вага та ціна. Для зовнішнього оздоблення беруть великі листи формату 1000х2000мм та 1000х1000 мм.. Пінопласт легко ріжеться шевським ножем, якщо необхідно виконати розкрій. У зовнішньому утепленні застосовуються плити завтовшки від 50 до 100 мм, як найефективніші..
Умови зберігання
Принципова відмінність від мінеральної вати – матеріал не натягує вологу. За рахунок цього пінопласт тривалий час здатний зберігатися, легко переносить перепади температури та вологості.. Єдиний небажаний момент у його зберіганні – вплив ультрафіолету та високої температури. Якщо листи складені на відкритому повітрі, то їх обов'язково накривають непрозорим полотном, а якщо у приміщенні – зберігають подалі від камінів та печей.Як проводити роботи з облицювання пінопластом?
Плити кріпляться на рівні бетонні або цегляні стіни. Незначні нерівності та шорсткості компенсуються нанесенням шару монтажного клею.. Клей для пінопласту для зовнішніх робіт є сухим цементним порошком з додаванням пластифікаторів.. Для роботи цілком підходить клей, який використовується при укладанні плитки, але варто враховувати реальні температури на зовнішній поверхні стін. Зараз у продажу можна зустріти спеціалізований клей для утеплення пінопластом.. Він відрізняється морозостійкістю та паропроникністю, має підвищену адгезію до полімерів, зокрема до полістиролу..
Роботи можна проводити при температурах від -5 до +30 °С і тільки в суху погоду. Листи великої товщини кріпляться за рахунок дюбелів або спеціальних пластикових болтів з широким капелюшком.. Якщо укладання проводитися в кілька шарів, між ними наноситься клей та кладеться малярна сітка. Також сітка використовується при заключній обробці поверх утеплювача.