Поради щодо вибору робочого взуття та одягу
Вибираючи одяг та взуття потрібно враховувати багато того, що ви прочитаєте у цій статті
Де найкраще купувати спецодяг
Зараз у кожному великому місті з надлишком вистачає місць, де можна купити спецодяг, розрахований на будь-який, навіть найскромніший бюджет. Але чи всім продавцям можна довіряти? Як показує практика, ризик нарватися на недоброякісний товар досі високий. Магазини та роздрібні торговельні мережі рідко можуть надати повний технічний паспорт виробу, декларацію відповідності вимогам ДСТУ та висновки СЕС про гігієнічність матеріалу спецодягу..Варіант закупівлі спецодягу оптом від виробника не тільки вигідний з фінансової точки зору, але й дозволяє переконатися як запропонований товар. Кожна партія забезпечується супровідною документацією, в якій міститься підтвердження відповідності продукції нормам ДСТУ, вказівки щодо правил догляду за спецодягом, склад та характеристики матеріалів.
На що звертати увагу при виборі спецодягу
Постачальникам достатньо проаналізувати відгуки співробітників по спецодягу, щоб зрозуміти в яких моментах він не забезпечує належної зручності, погано захищає від погоди та несприятливих умов праці.1) Якість пошиття. Найчастіше можна почути зауваження на адресу швів. Наприклад, у куртках, найчастіше розходяться шви рукавів на пахвах і на тильній стороні плечей. Тканина повинна бути стійкою до розтягування і добре зберігати форму при тривалому носінні, місця схильні до найсильнішого навантаження посилені закріпками з синтетичних поліамідних ниток (капрон, нейлон). Для зменшення опору рухам під час роботи деталям крою надають збільшених допусків матеріалу.. Рукави, пахви та плечі курток виконуються більш просторими, що зменшує ризик розриву по швах.
2) Підтримка комфортної температури тепла. Слід уникати виробів, де паркі синтетичні матеріали безпосередньо контактують зі шкірою. Для виробництва літнього одягу застосовують повітропроникні суміші з співвідношенням бавовни і поліестеру 35 і 65%.. У ній комфортно працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.. До того ж, змішане полотно відрізняється стійкістю кольору і не вигоряє на сонці..
Зимовий одяг слід підбирати на основі синтетичних утеплювачів, вшитих у підкладку з легкої паропроникної тканини. Вони зберігають постійні теплоізолюючі характеристики при інтенсивному потовиділенні, не затримують вологу та швидко просушуються. Верх зимових курток відшивається з водостійкої тканини для захисту від снігу та дощу.. Манжети рукавів та штанин, нижні підлоги курток обов'язково повинні мати регулювання по ширині, щоб не пропускати холодне повітря під одяг.. Бажана наявність знімної підкладки в зимовому робочому одязі, на випадок, якщо вона виявиться занадто спекотною.
3) Розміри. Щоб одяг зручно і охайно сидів по фігурі необхідно точно визначити розміри, знявши мірки з грудей, талії, стегон і вимірявши зріст. У випадку з утепленим спецодягом, рекомендується брати моделі на 2 розміри більше. Це створює запас для теплих речей під верхнім одягом.
4) Наявність захисного просочення. З урахуванням специфічних виробничих ризиків для пошиття робочого спецодягу використовують тканини з додатковим захисним просоченням. Сучасний захисний одяг та ЗІЗ за ГОСТ 12.4.103-83 містять наступне маркування для позначення захисних властивостей: - з водовідштовхувальним просоченням - "В"; - з масловодостійкою - "Нм" і "Нж"; - з вогнестійкою - "Тр"; - з кислото-і лугу стійкою - "К20" і "Щ20".
В умовах, де необхідний підвищений захист від проколів та порізів, а також стійкість до контакту з синтетичними маслами та нафтопродуктами рекомендується використовувати захисну робу з поліуретановим просоченням.
5) Функціональність. Різноманітний вибір робочого одягу передбачає безліч окремих функціональних рішень. Так на напівкомбінезони монтажників та зварювальників підшивають додаткові петлі для носіння ручного інструменту та спеціальну кишеню для електродів.. Для зручної роботи електрикам та сервісним інженерам важлива наявність кількох кишень різної місткості.. А для мулярів та плиточників надзвичайно зручні напівкомбінезони з ПВХ нашивками та кишенями під наколінники..
На що орієнтуватися при виборі робочого спецвзуття
Моделі робочого взуття відрізняються за набором захисних характеристик відповідно до існуючих стандартів безпеки:1) Стандарт EN-375, маркування «О» - робочі черевики та напівчеревики без вшитого захисного піднесення.
2) Стандарт EN-376, маркування «P» - захисне взуття з металевою склянкою, що витримує удар у шкарпетці з енергією в 100 Дж і здавлювання із зусиллям до 10 кН.
3) Стандарт EN-376, маркування «S» - спеціальне взуття з металевим або композитним підноскам, що поглинає енергію ударів до 200 Дж і навантаження на стиск до 15 кН.
Застосовно до кожного стандарту існує позначення класу захисту від базового до вищого: SB, PB та OB – взуття з базовими захисними властивостями ;
S1, P1 та O1 – захисні якості SB, PB та OB у поєднанні з жорстким задником для захисту від вивиху гомілкостопа, амортизованим каблуком із захистом від ударів до 20 Дж та маслобензостійкою підошвою ;
S2, P2 та O2 – захисні якості S1, P1 та O1, доповнені вологозахисною обробкою верху черевика;
S3, P3 та O3 - захисні якості S2, P2 і O2 плюс антипрокольна устілка, розрахована на зусилля 1100 Н.
У маркуванні також зустрічаються додаткові позначення:
WR – позначення водонепроникного взуття;
SRC – антиковзна підошва;
CI та HI – холодо- та термостійкість матеріалу підошви;
М – захист від ударів підйому стопи;
HRO – жароміцне виконання підошви.
На основі зазначених у маркуванні захисних характеристик можна самостійно робити висновки про доцільність спецвзуття у конкретних умовах праці. З міркувань травмобезпеки найкраще спецвзуття – те, де є композитний підносок. Захисний стакан у ній виконаний на основі вуглепластику та армований кевларовою ниткою. Він ефективно гасить і розподіляє удар при падінні важких речей, при цьому не деформується на відміну від сталевого, який меніться і може додатково травмувати пальці.. Композитний підносок легший у порівнянні зі сталевими і не схильний до корозії. Він також має хороші теплоізолюючі властивості, що оберігає від обморожень і сильних опіків при попаданні розплавленого металу на носок..
При виборі захисного спецвзуття звертайте увагу на наявність вентиляційних отворів. Якщо для літніх варіантів наявність вентиляції є плюсом, то верх зимового взуття має бути суцільним.. Щоб уникнути попадання дрібного будівельного пилу, токсичних та їдких матеріалів усередину черевика клапан повинен бути наглухо пришитий до союзки.
Слід врахувати, що більша частина захисного взуття виготовлена з натуральної шкіри. Хоча сам матеріал міцний, добре витримує деформацію та перепади температур, він не пропускає повітря. Необхідна наявність гігієнічної підкладки та знімної устілки, які ефективно поглинають піт і швидко сохнуть.
Проводьте закупівлі швидко та без ризику – замовляйте спецодяг та взуття від компанії «Комплект»
ПКФ «Комплект» захищає безпеку праці українських будівельників та промисловців протягом уже понад 25 років. Ми регулярно оновлюємо доступний асортимент захисних костюмів та взуття, щоб постійно відповідати актуальним вимогам щодо довговічності, ергономічності та стилю..Власне виробництво робочого спецодягу фірми «комплект» розраховане на пошиття багатопрофільного робочого спецодягу. Одяг ТМ «Комплект» заснований на безпечних та довговічних матеріалах, пошитий з точним дотриманням розмірів та можливістю припасування по фігурі.. Окрім випуску базових моделей, ми пропонуємо послуги з пошиття робочого одягу на замовлення з індивідуальним вибором колірного рішення та матеріалу, додатковим нанесенням корпоративної символіки декількома способами..
У нашому каталозі представлені моделі робочого та захисного спецвзуття для всіх сезонів. Продукція від провідних виробників Reis, Zenith, Талан та Valtex поставляється безпосередньо від заводів, що гарантує оригінальну якість та низькі ціни.
Наші клієнти завжди можуть переконатися в якості продукції, що купується: товари поставляються з супровідними висновками СЕС та сертифікатами відповідності. За додатковими коментарями щодо спецодягу, його властивостями та експлуатаційними вимогами Ви завжди можете звернутися до співробітників відділів продажів. Вони допоможуть у здійсненні корисної покупки.