Купуючи для роботи комплект спецодягу, споживач завжди розраховує отримати гарантії того, що він прослужить максимально довго.
Для того, щоб суттєво збільшити термін експлуатації окремих елементів виробу, які забезпечують високу стійкість до розриву в місцях підвищеного навантаження, відповідальні виробники спецодягу використовують:
1) Армовані нитки
Армовані нитки - високоміцні нитки, виготовлені зі спеціального полімеру - лавсана, який проходить по центру нитки по всій довжині і служить своєрідною арматурою. Армовані нитки відрізняються високою міцністю, еластичністю, зносостійкістю та незначною усадкою.2) Подвійні рядки на швах
Виконуються армованими нитками. Використовується скрізь, де стикуються краї пристрочених один до одного відрізних частин одягу: ● на плечових швах; ● в місці приєднання кокетки; ● манжетах та розтрубах штанин;.3) Закріпки
Закріпки (закріплювальні шви) – тип з'єднання елементів крою, що виконується в кутах нашивних деталей та на петлях під гудзики. Встановлення закріпок є обов'язковим, т.к.. вони є опорною точкою, де прикладається основне навантаження від розтягування. Нитка укладається стібками в декількох напрямках та з частим повторним проходом. В результаті формується жорстке з'єднання, яке захищене від розриву в усіх напрямках. Закріпки в спецодязі ставляться на:● шльовки;
● накладні кишені та їх клапани;
● лямки для регулювання охоплення манжет і розтрубів штанин.
Велика кількість закріплювальних швів на спецодязі ТМ «Комплект» — відмінна риса.
4) Оверлок
Позначка ниткою по обрізаних краях матеріалу. За рахунок оверлока вільні краї виробу не втрачають форму, спокійно переносять терні, не згортаються під час сушіння і не розпускаються на окремі нитки. дотримуйтесь цієї інструкції:1) Переконайтеся в тому, що шви акуратно укладені, відсутні складання тканини та розпуск нитки по всій довжині швів. Через збір одяг буде стягувати рухи, і натирати в місцях прилягання шва до тіла.
2) Рекомендуємо одягнути готовий костюм, спробувати в ньому сісти, розвести руки, зігнути лікті. Зверніть увагу на відчуття скутості чи дискомфорту. Потрібно передбачити можливість одягти під спецодяг теплий одяг, якщо виникне необхідність працювати в холодну пору року..
3) Оглядайте місця найбільш схильні до розриву: пахви і тильний бік плечей, промежину штанів, основа заплечних лямок на напівкомбінезонах, нижній край накладних і врізних кишень. Наявність подвійного рядка обов'язково. Найкраще, щоб кишені були посилені закріпками в кутах, були зроблені з більш щільного матеріалу, ніж основний виріб або аналогічного, але в 2 шари.
4) Звертайте увагу на фурнітуру: гудзики, карабіни, кнопки, застібки-блискавки, куліски, шнурки, які, так само як і тканина, піддаються різним зовнішнім впливам - стирання, несприятливим факторам навколишнього середовища, виробничим забрудненням, пранням.
Рада! Якість карабінів, кнопок і застібок-блискавок досить легко перевірити простими діями - розстібанням та застібуванням. Неякісна фурнітура може не розстебнутись або зламатися.
Рекомендуємо вироби з амінопластовими гудзиками, виготовлені з порошків методом плавки при високій температурі та тиску.. Такі гудзики міцні та стійкі до води та до впливу високих температур, кислот, але недостатньо стійкі до лугів.. В експлуатації спецодягу не ламаються, зарекомендували себе як міцна та надійна фурнітура..
5) Переконайтеся, що фурнітура надійно закріплена. Проконтролюйте, що гудзики посаджені міцно і рівно, пришиті на одній відстані від краю краю. Липучки мають бути встановлені без перекосів. Якщо передня блискавка на верхньому одязі збирається хвилями в застебнутому та розстебнутому вигляді, то вона виразно не підходить по довжині або були неправильно відміряні борти при розкрої..