Правила догляду за спецодягом
Щоб підтримувати гігієну праці, забезпечити цілісність та початкові захисні властивості виробничого екіпірування важливо дотриматися вимог догляду.
Навіть найякісніший спецодяг не прослужить відведеного терміну при неналежному догляді, додавши вам, хіба що, додаткові витрати.
Добросовісні виробники спецодягу спочатку супроводжують свою продукцію рекомендаціями щодо догляду на етикетках, і в інструкціях, що додаються.. Це може бути чищення, сушіння, прання, локальне видалення плям, хімчистка. Рекомендуємо вам звертати увагу на цю інформацію. Існує єдина міжнародна система символів, що позначають види та умови догляду за тканинами:
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА СПЕЦОДЯГОМ І НОРМИ ЇЇ ПРАННЯ
Згідно з чинним положенням Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду №53 24.03.2008 обов'язки з організації та проведення хімчистки робітника спеціаліста своєчасне очищення (хімчистки), прання, дезінфекцію, дегазацію, дезактивацію, знешкодження та ремонт ЗІЗ за процедурами, визначеними в інструкціях з експлуатації. Для цього обладнується пральня та сушарка на території підприємства або залучаються сторонні організації, з якими узгоджується порядок прання спецодягу.. За загальноприйнятими санітарними нормами забороняється прати робочий спецодяг будинку. А прання спецодягу з тканин із спеціальним просоченням забороняється.У чинних технічних інструкціях та нормативних документах України норми прання спецодягу на підприємствах не закріплені. Передбачається середня періодичність прання раз на тиждень або частіше у випадках неприпустимого за правилами санітарії забруднення. Так для робітників зайнятих на молочних та м'ясокомбінатах, що займаються утилізацією харчових відходів та знезараженням стічних вод необхідно проводити прання робочого одягу раз на три дні. Для підприємств, що працюють з токсичними матеріалами сліди забруднень на одязі повинні негайно видалятися..
За сучасними вимогами до використання на виробництві допускається спецодяг, розрахований як мінімум на 20 циклів прання та хімчистки без зниження основних товарних якостей та захисних властивостей. На даний момент при виготовленні робочих комплектів одягу використовуються суміші на основі бавовни та поліестеру.. Дані вироби мають низькі показники об'ємної усадки (до 2%), легко розрівнюються в процесі прання і не пілінгуються. Кратність промислового прання у випадку зі сумішними виробами сягає 60 разів..
Не забувайте, що на час прання спецодягу працівникам необхідно видавати змінні комплекти, тим самим ви збільшите термін експлуатації одягу.