Як з'явився спецодяг?
Історія спецодягу
Безпечна праця на будь-якому сучасному промисловому виробництві зараз немислимо уявити без комплекту індивідуального робочого одягу. Розроблені з початковою метою убезпечити персонал у важких умовах роботи спец костюми стали згодом міцно асоціюватися з конкретними професіями. Наприклад, чоловіка в морському комбінезоні відразу приймеш за автослюсаря чи механіка, а жінку у білому халаті – за лаборанта чи лікаря. Це свідчить про те, наскільки міцно професійний спецодяг увійшов до тями людей. Хоча більшість її сучасних видів винайшли не так давно.Як з'явився спецодяг
Якщо говорити про те, хто перший придумав робу, то явні свідчення її існування можна знайти ще в середньовіччі. Вже тоді ковалі користувалися шкіряним фартухом та сукняними рукавицями під час праці. За фактом фартух є винаходом давньоєгипетських жерців і служив спочатку в ритуальних цілях. Його можна вважати і першим медичним одягом, оскільки. давні використовували його при лікуванні хворих та бальзамуванні.
Поштовх до розвитку масового виробництва робочого одягу дала поява ткацьких верстатів та перших мануфактур. У Російській імперії воно відноситься до кінця першої половини XVIII століття та правління Петра I. «Суконним регламентом», виданим у 1741 році, було вирішено видати всім працівникам ткацьких майстерень однотипний одяг. Одночасно з'явився термін «роба». Тоді вона була грубим сукном, основною перевагою якого вважалася щільна і міцна в'язка. З урахуванням того, як мало було у кріпаків цілого одягу взагалі це скаржитися на якість роби не доводилося. Надалі все більш удосконалювалися технології та матеріали, з'являлися нові професії, що вимагали специфічного захисту..
Робою в сучасному розумінні можна вважати джинсові куртки та штани виготовлені у 1853 році Леві Штрауссом. Перші пари виготовлялися з конопляної парусини, яка виявилася дуже міцною та шкарпеткою, чим завоювала довіру фермерів та шахтарів.. Також парусинові штани були дуже дешеві. Згодом виробники перейшли на поширену в Америці бавовну.
З появою поліамідних та поліефірних волокон та організацією серійного випуску синтетичних матеріалів розпочався активний продаж робочого одягу із сумішевих тканин. Їх повчають методом саржевого плетіння. Синтетичні волокна розташовуються на зовнішній, а натуральні – з вивороту полотна. Подібна технологія вигідна тим, що: - забезпечує високу стійкість до зношування та стирання одягу (довговічність); - дозволяє легко очищати одяг від пилу та плям бруду; - підтримує нормальний повітрообмін (гігієнічність). Додатково до загальновиробничого захисту від забруднень змішаний робочий одяг або комбінезон можуть мати зовнішнє антисептичне та маслобензостійке просочення, антистатичні властивості тощо.
Розвиток робочого взуття
Історія робочого одягу була б неповною без згадки спецвзуття. Якостям захисного взуття приділялася увага не менше ніж самому костюму. Відмінна риса її на зорі появи і в наші дні – закритий верх черевика та посилена підошва, стійка до проколу та стирання.
Найяскравішим прикладом спецвзуття вважається чобіт. Шкіряні чоботи цінувалися за старих часів і споконвічно були атрибутом військових. Поява ботфортів відноситься до XVI століття. У період XVI-XVIII століть активно розвивалося мореплавання та чоботи уподобали собі моряки.
На пострадянському просторі було налагоджено серійне виробництво чобіт із кирзи в період ВВВ. З того часу кирзові чоботи міцно узвичаїлися пересічних громадян, як міцне і непромокальне взуття.. Пізніше з розвитком технологій більш масово стали випускатися гумові та чоботи з ПВХ, які досі мають великий попит через низьку ціну.
Травмобезпечне взуття із захисним підноском та жорстким задником з'явилося вже в епоху індустріального зростання та підйому важкої промисловості. Тоді у західних країнах було законодавчо закріплено відповідальність роботодавця за травми, отримані співробітниками на виробництві. Вже наприкінці XIX століття виробники випускали черевики у металевій антипрокольній устілці.. А в 30-ті роки минулого століття американська фірма Red Wing Shoes налагодила виробництво перших черевиків із металевим підноском..
Впровадження у виробництво взуття захисних вкладишів із композитних матеріалів розпочалося лише у 90-ті роки минулого століття. Піонером такої технології стала французька компанія Jallate.
Спецодяг від ВКФ «Комплект» - найкращі традиції минулого та технології майбутнього
Компанія «Комплект» активно розвиває ринок ЗІЗ, робочого одягу та спецвзуття. Ми реалізуємо продукцію від відомих європейських марок, а також від вітчизняних виробників, чия якість приведена у відповідність до міжнародних стандартів. Відвідайте наш інтернет-каталог, щоб вибрати та купити робочий одяг оптом. Наші консультанти допоможуть Вам з оформленням замовлень та докладно роз'яснять умови оплати та доставки.. Чекаємо на Вас і бажаємо приємних покупок!