Поради щодо вибору робочого взуття
Щоб уникнути травм і для повної безпеки ніг в умовах сучасного виробництва, необхідне правильно підібране робоче взуття. Пропонуємо ознайомитись з корисними рекомендаціями перед покупкою спецвзуття.
Будь-яка робота пов'язана з ручним та механізованим переміщенням вантажів, будівництвом, монтажем металоконструкцій та в інших роботах пов'язана з ризиком падіння важких предметів на ноги. Щоб уникнути травм і для повної безпеки ніг в умовах сучасного виробництва, необхідне правильно підібране робоче взуття.. Пропонуємо ознайомитися з корисними рекомендаціями перед покупкою спецвзуття:
(висока вологість, агресивні середовища, екстремальні температури та інше).
Рада 2: Вчіться читати маркування та визначати рівень захисту. Згідно з європейськими стандартами маркування робочого взуття, захисні властивості зображені у вигляді кодів-символів. Ця інформація розміщена на вшивній бирці всередині взуття, на язичку взуття. Розуміючи ці знаки, ви легко зробите правильний вибір.
Рада 3: Зверніть увагу на якість вироби: рівномірність матеріалу верху без розтріскування та осипання, якість та матеріал підкладки, устілка без грубих складок, міцність швів та фурнітури, метод та міцність кріплення підошви, її товщина, гнучкість, наявність рифлення.
Рада 4: Правильно визначте розмір взуття.
- Витягніть устілку з взуття, яка є для Вас найбільш зручною. Виміряйте її довжину.
- Якщо устілка не виймається, то одягніть носок бажаної товщини (влітку носок повинен бути тоншим, взимку - товстішим), станьте на аркуш паперу і обведіть стопу олівцем або ручкою. Примітка: Вимірювання краще проводити в кінці дня, коли розмір ноги максимальний (до кінця дня до ніг приливає кров, і розмір стопи збільшується).
- Візьміть лінійку та виміряйте відстань від однієї крайньої точки до іншої (від п'яти до самого пальця, що виступає). Зробіть те саме з другою ногою. За основу візьміть найбільше значення.
- До отриманого значення додайте запас 2 мм, після чого оберіть розмір відповідно до таблиці розмірної сітки.
Звертайте увагу на таблиці розмірів виробника!
Рада 5: Приміряйте взуття перед покупкою. Найкраще це робити в середині або наприкінці дня (ноги злегка набрякають, тобто збільшуються в розмірі). Враховуйте не тільки розмір взуття, а й наскільки комфортно та зручно нозі в ньому. Приділіть особливу увагу шкарпетці, бажано щоб вона мала достатню глибину і ширину, тому що передня частина стопи несе значне навантаження при ходьбі. По можливості, спробуйте в ній для того, щоб переконатися в тому, що ви почуваєтеся в ній нормально і комфортно. Оцініть ергономічність (легкість та гнучкість) та гігієнічність (вентиляція, теплозахист). При виборі утепленого спецвзуття, передбачте можливість одягнути вовняні шкарпетки.
| > Рада 6: Що не можна робити з взуттям: Не прати взуття в пральній машині; Сподіваємося, що наші поради були корисні і тепер вам буде простіше зробити правильний вибір для себе або ваших працівників! Основні критерії якісного спецвзуття, які повинен знати кожен постачальник. Перед покупкою спецвзуття, для визначення її якості завжди звертайте увагу на такі критерії: 1. МАТЕРІАЛ ВЕРХУ І ЯКІСТЬ РЯДКІВ. 2. ПІДІШВА. Рекомендую тільки з двошарового поліуретану. Він більш морозостійкий, легкий і має низьку теплопровідність, захищає ноги від переохолодження.. 3. ЗАХИСНИЙ ПІДНОСОК, посилений, з металу або композитний, але він має бути! Ніколи не знаєш, що може статися за кілька хвилин на виробництві. 4. ФУРНІТУРА. Стійка до корозії! Найчастіше латунна та алюмінієва, але якщо йдеться про електробезпеку, то вибирайте пластикову. Рекомендую вибирати якісне спецвзуття, воно прослужить не один сезон, довше збереже зовнішній вигляд і захистить у потрібний момент ноги Ваших робітників, а Вашу компанію від проблем із виплатою компенсацій працівникові, штрафами за низький рівень охорони праці на підприємстві та від судових розглядів. ВКФ "КОМПЛЕКТ" є офіційним дистриб'ютором ТОВ "Зенкіс" та ТМ "Zenitn" на території України.
Корисні рекомендації