Носіння захисного спецвзуття збереже здоров'я стопи і вбереже власника від травм під час робочого процесу, тільки якщо підібрано дійсно якісну пару черевиків або чобіт. Для визначення якості виробу потрібно...
Чому вигідно купувати якісне спецвзуття?
Ношення захисного спецвзуття збереже здоров'я стопи і вбереже власника від травм під час робочого процесу, тільки якщо підібрано дійсно якісну пару черевиків або чобіт. Для визначення якості виробу потрібно уважно розглянути окремі деталі черевика, уточнити склад матеріалу та його обробку у продавців, або за наявним паспортом виробу. Якщо інформації недостатньо, довідки можна навести на сайті виробника.4 основні фактори, на які варто звернути пильну увагу перед покупкою спецвзуття
1. Матеріал верху
Шкіра – безальтернативний варіант, коли йдеться про захисне взуття для важкої промисловості та будівництва. Верх спецвзуття в процесі роботи повинен витримувати безліч механічних навантажень, пошкоджень, впливів з агресивними середовищами - з нафтопродуктами, вибухонебезпечним пилом, кислотами та лугами. Штучні матеріали не витримають подібного, тільки якісно вироблена та оброблена шкіра здатна впоратися..Для пошиття верху спецвзуття використовують сорт шкіри, як правило, великої рогатої худоби, спеціального дублення. Вона характеризується підвищеним вмістом натуральних жирів (до 22-25%), що надають їй водовідштовхувальні властивості.. Така шкіра еластична і добре переносить вигини, для додаткового зміцнення її поверхню шліфують та обробляють солями заліза.. Після дублення шкіри її розрізають на шари для різних цілей.. Верхній шар шкіри (лицьовий спил) - самий високоякісний, зносостійкий, захищає від вологи та агресивних середовищ.. З шарів спилкової частини, після нанесення клейового покриття також виробляють шкіри, але нижчої якості. Дрібний спилок та спилковий обріз використовують у галантерейній та взуттєвій промисловості, тиснуть гарячим пресом з різними добавками або просоченнями.. Зовні таку пресовану шкіру відрізнити у готовому виробі від високоякісної шкіри практично неможливо, але собівартість виробу на порядок нижча.
Спецвзуття українсько-італійського виробника захисного робочого взуття ТМ "Зенкіс" постійно проходить випробування та сертифікацію на відповідність Європейським, Українським стандартам та Технічним Регламентам ЗІЗ. Для виготовлення взуття використовуються найкращі Європейські та Українські матеріали.
Крім самого матеріалу слід звернути увагу на те, як деталі пристрочені одна до одної. Вони повинні бути скріплені подвійним рядком, стібки ніде не повинні бути ослаблені. Для пошиття використовуються поліефірні нитки з МВО оздобленням..
2. Підошва
Якщо розглядати підошву, рекомендуємо тільки з двошарового поліуретану. На відміну від гум, даний матеріал більш морозостійкий, легкий і має низьку теплопровідність, захищає ноги від переохолодження.. Перший шар поліуритану забезпечує теплоізоляцію та поглинання статичного навантаження, другий – захист від ковзання, проколів/порізів, контакту з агресивними середовищами (кислоти, луги, нафтопродукти). Звертайте увагу на наявність маркування у паспорті захисного взуття, що підтверджує дані властивості. Потрібно вставити посилання на статтю про маркування взуттяВзуття робоче виготовляється лицьовим методом кріплення підошви. Легка двошарова (поліуретан/поліуретан) маслобензостійка підошва має амортизуючі, термостійкі та захисні властивості від сирої нафти, нафтових масел і нафтопродуктів важких фракцій..
1 шар — проміжна підошва з поліуретану (ПУ). Після припливу проміжної підошви гарантується міцне з'єднання підошви із заготовкою, роблячи її практично непроникною для зовнішніх впливів.. Це є великою перевагою при використанні на ґрунтах, насичених маслами та жирами.
2 шар — рельєфна ходова поверхня з маслобензостійкого поліуритану з високими робочими характеристиками (стійкість до зносу, ковзання та розривів, здатність згинатися навіть при використанні в несприятливих умовах). Верх взуття виготовляється з натуральної шкіри за нормативно-технічною документацією.
Деталі заготовок взуття з'єднуються нитками із синтетичних волокон.
3. Захисний підносок
Взуття із захисним вкладишем у шкарпетці має маркування SB та PB. Перший тип розрахований на захист від ударів із енергією зіткненнями 200 Дж, другий – до 100 Дж. Вищий ступінь захисту забезпечують піднесення з композиту (армований сплав полімерів) або металу (алюміній, н/ж сталь). Слід врахувати, що взуття з композитною вставкою буде безпечнішим за металеве.. Композит краще теплоізолює стопу, не намагнічується і не проводить струму, при руйнуванні він не здавлює пальці.. Плюс взуття з композитним захистом легше і зручніше носити. Потрібно вставити посилання на статтю про підноски.. ФурнітураУ захисному взутті має бути встановлена корозійностійка фурнітура. Найчастіше латунна та алюмінієва, але якщо йдеться про електробезпеку, то вибирати безперечно потрібно пластикову..Упевнені, що дочитавши статтю до кінця ви зрозуміли чому вигідно купувати якісне спецвзуття. Так, якісне спецвзуття (як і взуття для повсякденного носіння) не може коштувати дешево, але воно прослужить вам не один сезон, довше збереже зовнішній вигляд і найголовніше, захистить від несприятливих факторів! І пам'ятайте, в холодну пору року ноги та голова мають бути у теплі! Будьте здорові! Повний асортимент утепленого взуття можна переглянути тут - посилання на сторінку