Навіщо потрібне платування на рукавичках і яке воно буває?
Стаття розповість Вам, що таке платування, яке воно буває і чому саме цей спосіб в'язання важливий
Платування - це спеціальний спосіб в'язки, при якому пряжа в рукавичці розподіляється шарами: перший виноситься на зовнішню сторону виробу, а другий - на виворот. дана техніка плетіння використовує 2 типи ниток: внутрішній шар із бавовняних ниток, а зовні - шар із синтетичних ниток (поліестру).
2 вагомі причини використовувати трикотажні рукавички пов'язані платуванням:1. Комфортний захист рук – бавовняна нитка забезпечує комфортний мікроклімат для шкіри рук, а синтетична нитка зовні – значно підвищує стійкість до стирання..
2. Збільшення терміну експлуатації – економія Ваших коштів!
У разі робочих рукавичок на зовнішню сторону поміщають поліефірні нитки, як більш еластичні, стійкі до стирання та розриву. Внутрішня частина рукавички пов'язана з бавовняних ниток, які зігрівають руки в холодну погоду і вбирають піт у спеку.. Така схема в'язки вкрай ефективна, оскільки. підтримує нормальний теплообмін та гігієну шкіри, одночасно захищаючи руки від садна і натертостей..
Технологи виробництва рукавичок з бавовняним покриттям з ПВХ покриттям. Класи в'язаних виробів
Технологія виготовлення в'язаних робочих рукавичок далеко не нова. Вона успішно застосовується з часів появи машин для трикотажної в'язки.. Перші верстати з'явилися в Англії в середині XIX ст.. Сучасні машини для в'язки зробили крок далеко вперед в порівнянні з ранніми моделями. Зараз це повністю автоматизовані комплекси з програмним керуванням та компактними розмірами. Лінія з виробництва включає:
1) Ткацький верстат. На нього встановлюються бобіни з поліефірною та бавовняною ниткою і відбувається безперервна подача матеріалу в зону в'язки. На верстаті виставляються розміри майбутнього виробу, налаштовується щільність в'язки тощо.
2) Машина для оверлока манжет. Підшиває краї манжет еластичною латексною ниткою, щоб вони не розпускалися.
3) Машина для нанесення ПВХ на рукавички. В установку подаються одягнені на спеціальні пластини рукавички, і по них прокочується валик із трафаретом. Візерунок трафарету підбирається будь-який залежно від того, який малюнок потрібно отримати.
У середовищі виробників наплавлений шар ПВХ на долоні захисної рукавички називають пластизоль. Це однорідна пастоподібна суміш полівінілхлориду із пластифікаторами.. Вона легко розігрівається на верстаті до рідкого стану і наноситься через спеціальну матрицю на в'язану основу.. Нанесений склад подається в піч, де розігрівається до 300 °С, а після різко остуджується струменем стисненого повітря.. Таким чином, він швидко твердне і набуває необхідної міцності. Застигла пластизоль також має високу хімічну стійкість і діелектричні властивості..
Важлива характеристика, яка вказує на якість виробу та його захисні властивості – клас щільності в'язки. Зустрічаються вироби 5, 7, 8, 10, 13 та 15 класів. Числа відповідають кількості петель 1 кв.. дюйме в'язаного полотна. Чим більша їх кількість, тим відповідно міцніше на розрив і розтягування рукавичка. Насправді найзатребуваніші класи в'язки це 7, 10 і 13.
Стандартизація та нормування захисних властивостей трикотажних робочих рукавичок
Захисні якості в'язаних рукавичок нормуються згідно вимогам ГОСТ 12.4.103-83 та ГОСТ 12.4.010-75. За європейськими нормами засоби захисту рук мають відповідати вимогам стандарту EN 388. Він регламентує рівень захисту від механічних пошкоджень. У маркуванні можна зустріти 4 цифри. Вони відповідають рівням захисту: - по зносостійкості (кількість циклів стирання виробу, що випробовується, до наскрізних проріх); - від порізів (кількість проходів спеціального леза до повного розрізання ниток); >- від появи роздирів (визначається зусиллям на розрив тканини);- від проколів рукавички (визначається зусиллям продавлювання тканини вістрям).
Для чого необхідне нанесення ПВХ на рукавички?
Саме з міркувань захисту від механічного стирання та підвищення міцності зовнішнього шару тканини на рукавичку наноситься візерунок з ПВХ точок. Покриття з ПВХ виконує кілька функцій:- покращує зчеплення з полірованими та слизькими поверхнями: металевими трубами, відшліфованими листами скла та дерева;
- підвищує зручність роботи з дрібними деталями, такими як кріплення;
- перешкоджає прослизанню та провертанню важкого ручного інструменту в долоні, тим самим запобігає появі мозолів.
Таким чином, цей тип рукавичок розрахований на тривалу та інтенсивну фізичну працю. Усі рукавички вантажників мають шар пластизолі на долонях, т.к.. вона дозволяє дбайливо переносити великогабаритні та важкі вантажі вручну. Даний вид виробничого захисту повсюдно використовується і в побутовому будівництві та ремонті, роботі в саду та городі, працівниками комунальних служб та двірниками..
Охоплення спеціальностей та професій, де застосовуються трикотажні рукавички з точковим покриттям дуже широке. Винятком є лише ті напрямки, де людина контактує з гарячими, токсичними та їдкими матеріалами.. У таких сферах їхнього рівня захисту недостатньо і замість них застосовуються жароміцні рукавички, а також латексні, нітрилові та ПВХ вироби..
Багатий вибір в'язаних рукавичок з ПВХ точкою за доступними цінами від нашого інтернет-магазину
Фірма «Комплект» офіційно представляє продукцію ТМ «GLOVETEX». Ми налагодили власне виробництво робочих рукавичок з ПВХ напиленням і без нього на сучасному та точному устаткуванні. Це дозволяє Вам придбати якісну продукцію в Одесі та Україні.. На замовлення клієнта можливе виготовлення рукавичок з оригінальним візерунком та фірмовою символікою. Деталі та вартість цієї послуги Ви можете уточнити у відділі продажів.Чекаємо на Ваші дзвінки +38 (0482) 345 345