Які рукавички по-справжньому захищають від високих температур
Класифікації та рекомендації
Класифікація рукавичок для захисту від підвищених температур
Засоби захисту рук, призначені для роботи з гарячими матеріалами, виготовляються відповідно до європейського стандарту EN 407: 2004. Маркування жароміцних рукавичок має такий вигляд: Буквенні позначення позначають опір певному типу теплового впливу. За кожною характеристикою ступінь захисту варіює від 1 до 4, від найменш до найбільш стійкого до зовнішнього впливу.1. "а" - стійкість матеріалу до займання. Характеризується періодом часу, протягом якого рукавичка, що загорілася, самостійно згасає.. Варіює від 20 до 2 хвилин. Також є нормований проміжок часу, протягом якого рукавичка тлітиме..
2. "в" - стійкість до контакту з гарячими поверхнями. Визначається температурою гарячого предмета, при контакті з яким робітник не відчуває больових відчуттів до 15 секунд. Нижня межа контактної жароміцності – 100 °С, верхня – 500 °С.
3. «с» - опір конвективному теплу. Характеризує стійкість виробу до нагрівання у відкритому полум'ї або струмені гарячої пари.. Затримка часу нагрівання рукавички коливається від 4 д 18 секунд.
4. "d" - стійкість до нагрівання від випромінювання. Показує, як довго рукавичка не нагрівається під дією теплового випромінювання. Тимчасовий проміжок може становити від 7 до 95 секунд.
5. «e» - захист від дрібних бризок розплавленого металу. Показує кількість крапель, яка має потрапити на рукавицю або рукавичку для того, щоб температура в ній зросла до 40 °С. Показник варіює від 5 до 35.
6. «f» - захист від рясних проток розплавленого металу на руки. Характеризується кількістю металу, здатного викликати пропал рукавички та пошкодити шкірний покрив.. Випробовування передбачає, що при попаданні рідкого металу на рукавицю він не прилипне до неї і не почнеться займання.
Як видно з опису захисних характеристик вони продиктовані конкретними ризиками та видами агресивної дії. Далеко не завжди робочому потрібні захисні рукавички, які мають усі ці властивості.. Наприклад, пекарські жаростійкі рукавиці повинні насамперед забезпечувати захист за типами впливів «а» та «b».. Рукавиці електрогазозварника та котельника повинні мати високий рівень за показниками «с» та «d». А для сталеливарників та працівників плавильних цехів обов'язковий захист від прямого контакту з розплавленим металом.
Різновиди жаростійких рукавичок за типом матеріалу та галузі застосування
Випуск захисних рукавичок зараз налагоджений масово, принцип виготовлення та властивості матеріалів постійно вдосконалюються. Якщо раніше у продукції зі шкіри мало конкурентів, то зараз її потіснили багатошарові в'язані рукавички, в тому числі і з кевларової нитки.1. Рукавички спилкові. Спилок – товстіший і щільніший середній шар телячої шкіри. Як і зовнішній шар шкіри, застосовуваний для пошиття взуття та одягу, він має чудову міцність і водовідштовхувальні властивості.. Але, на відміну від нього, даний матеріал має нижчу теплопровідність, ніж добре підходить для роботи з гарячими матеріалами.. Силкові рукавички додатково обробляються вогнестійким просоченням, що перешкоджає поширенню полум'я..
Рукавички зі спилка – традиційний спецзахист зварювальників на будівництві, сталеварів та ковалів. Їх активно застосовують при роботах пов'язаних з використанням відкритого полум'я, розпечених та розплавлених металів.. Для повного захисту рекомендуємо підбирати спилкові рукавички з довгою манжетою-крагою, що прикриває передпліччя. Єдиний недолік подібних виробів – знижена рухливість пальців через товстий шар матеріалу.
2. Рукавички комбіновані. Легша альтернатива спилковим виробам. Можуть застосовуватися в теплу пору року, оскільки. більш гігієнічні за рахунок вставок бавовняної тканини. Зі шкіри виконано внутрішню сторону долоні, нею закриті передні фаланги пальців і кісточки. У цих рукавичок коротший манжет, він не закриває передпліччя, а тільки зап'ястя.
Подібні печатки не зможуть ефективно захистити від пропалів від іскор та бризок окалини.. Але коли необхідно тримати розігрітий інструмент або деталь, вони цілком витримують температуру до 70 ° С протягом недовгого часу. Рекомендовані робочому персоналу тепломереж, вантажникам та будівельникам.
3. Брезентові рукавиці. Просторі рукавиці на основі брезента або лляної парусини. Внутрішня сторона долоні зазвичай посилена додатковим шаром тканини.. Якщо передбачається робота в цих рукавичках зі зварювальним апаратом або паяльною лампою, то обов'язково наявність вогнетривкого просочення. Перевага рукавиць у тому, що вони дешеві. У іншому вони дуже зручні, т.к. не можна рухати пальцям окремо.
4. Рукавички трикотажні. Цей різновид жаростійких рукавичок є оптимальним і недорогим варіантом для роботи в гарячих цехах пекарень та ресторанів.. Верхня межа температур, при яких можна працювати, не боячись обпектися – 50÷60 °С. Також допускається короткочасний контакт з більш гарячим посудом та приладдям. Для їх виготовлення застосовується двошарова в'язана тканина, найчастіше комбінована (ПЕ+ХБ). Трикотажні рукавички в тому числі ефективно захищають і від холоду..
5. Рукавички в'язані кевларові. Дорогі, але при цьому переважають інші типи рукавичок для захисту від підвищених температур. Їх переваги:
- легкі і не об'ємні;
- не обмежують рухливість пальців;
- стійкі не тільки до теплових впливів, але і до механічних: розрізання, розриву, абразивного тертя.
Словом, кевларові рукавички – ідеальний вибір для індивідуального захисту в ремонтній майстерні, при обробці металу, скла, каменю, роботі за верстатами.
Компанія «Комплект» готова надати оптовим та роздрібним клієнтам жаростійкі рукавички на будь-який смак. Ми реалізуємо оптову та зарубіжну продукцію, чия якість підтверджена сертифікатами про випробування на стійкість до теплових впливів.. Подбайте про безпеку на робочому місці та замовте захисні рукавички та рукавиці у нас. Більш детальну інформацію щодо кожної конкретної моделі Вам нададуть наші консультанти. Чекаємо на Ваші звернення на сайті і з радістю допоможемо Вам оформити замовлення.