Види поліуретанового лаку та правила роботи з ним
На користь якого лаку варто зробити вибір?
На користь якого лаку варто робити вибір?
Визначити для себе яким лаком покрити підлогу можна порівнявши існуючі марки. Рекомендуємо звертати увагу не лише на ціну, а й на експлуатаційні показники.Старі лаки на основі гліфталевих та пентафталевих смол, такі як ПФ-283 та ГФ-177, тривалий час використовувалися для внутрішніх та зовнішніх робіт. При високій стійкості фінішного покриття до контакту з водою лаки алкіду далеко не найкращий варіант для застосування в домашніх умовах. Первинний шар довго висихає (ПФ-283 – приблизно 2 доби, ГФ-177 – добу) і в цей час перебувати в приміщенні неможливо через різкий запах розчинника. Ще один мінус – покриття не має достатньої еластичності. Так, на оброблену алкідним лаком підлогу можна поміщати тяжкості, але перетягувати по ньому їх не рекомендується. Також на нього руйнівно діє температурне розширення дерева.
На даний момент професійні маляри рекомендують поліуретанові лаки для дерева для внутрішніх робіт.. Вони універсальні для зовнішнього та внутрішнього застосування, мають підвищену міцність і стійкі до абразивного стирання.. Перший шар лаку застигає приблизно за 2-3 години, після чого можна розкривати повторно. Хоча вартість поліуретанових складів вища, ніж алкідних, вони перевершують їх за довговічністю. Оброблена поліуретановим лаком деревина набуває високої стійкості до контакту з хімічно агресивними речовинами, дії високої температури..
Види поліуретанових лаків
1) Двокомпонентний поліуретановий лакПродається у вигляді двох окремих компонентів: плівкоутворювального розчину поліакрилатних смол та затверджувача. Двокомонентний склад формує захисний шар з підвищеною механічною міцністю та стійкий до їдких рідин.. Недоліки цього матеріалу – токсичність та обмежена життєздатність готового розчину (до 1 доби).
2) Поліуретановий лак на водній основі
Найпопулярніший засіб для використання в побутових приміщеннях, оскільки абсолютно нешкідливий. Водна емульсія полімерних смол не має запаху взагалі і швидше сохне порівняно з двокомпонентними лаками. З недоліків варто згадати лише один: водний поліуретановий лак роз'їдається лугами та спиртами. В іншому це відповідне рішення для захисту підлоги на кухні, в їдальні та житлових кімнатах..
3) Яхтний лак
Поліуретаналкідний лак, проміжний за властивостями між алкідними та поліуретановими розчинами. Як відомо з назви, він спеціально призначений для зовнішніх робіт та частого контакту з водою. Характеристики яхтного лаку:
- відмінна адгезія на чистій та пофарбованій поверхні;
- стійкий до перепадів температури та вологості, ультрафіолету;
- не роз'їдається морською сіллю.
Як правильно покрити підлогу лаком?
Локування деревини на відміну від інших типів малярських робіт ніколи не було простим завданням. З лаком складніше працювати, щоб досягти бездоганного виду фінішного покриття з ним потрібно правильно поводитися.Передусім потрібно ретельно підготувати поверхню. «Голу» деревину просушують, очищають від жирних плям і обробляють антисептичним просоченням.. Допускається лакування раніше пофарбованих та лакованих поверхонь яхтним лаком.
Вибір робочого інструменту – на Ваш смак. Не можна використовувати валики з пористих матеріалів інакше лакова плівка почне міхуритися. Для лакування дрібних та середнього розміру деталей зручно використовувати тампон.. Коли виконується лакування підлоги, рекомендуємо використовувати широку кисть і валик з коротким ворсом із поліаміду або велюру. Як варіант можливе нанесення лаку на паркет наливом з подальшим розподілом металевим шпателем.. Спосіб не найкращий для новачків, частіше його практикують професіонали.
Перед укладанням першого шару лак розлучається. Для яхтного використовується пропорція 1:5, двокомпонентні розмішуються у співвідношенні вказаному на етикетці. Водні лаки готові до застосування та додатково розбавляти їх не варто.
Вододисперсійні лаки укладаються в 2-3 шари.. Проміжні шари обов'язково шліфуються для покращення зчеплення. Фінішний обробляється захисною поліроллю для більш тривалого блиску та водовідштовхувального ефекту. Рекомендовані умови для роботи: при температурі 22-23 ° С та вологості 50%.
Яхтний лак наноситься з проміжком між 1-м та 2-м шарами о 5-6 годин. Фінішний наноситься через добу. Остаточну міцність захисний шар набуде приблизно через добу.
З двокомпонентним лаком потрібно працювати валиком з хутра чи махера. Найкраще наносити склад наливом, адже він швидко сохне. Вже за 2 години можна класти лак повторно. Остаточно покриття буде готове до експлуатації через 8 годин..
Виробництво поліуретанового лаку налагоджено вітчизняною фірмою KOMPOZIT, чию продукцію Ви знайдете в каталозі інтернет-магазину «Комплект». Лаки від KOMPOZIT виготовляються у повній відповідності до міжнародних вимог до якості та екологічності ЛКМ.. ВКФ «Комплект» співпрацює із заводом безпосередньо, що дозволяє Вам купити паркетний лак за цінами виробника.. Оформляйте замовлення на лакофарбову продукцію цієї та інших марок на сайті та наші менеджери зв'яжуться з Вами самі. Чекаємо на Вас з будь-який час і бажаємо приємних покупок!