Навіщо платити комусь гроші, якщо все можна зробити самому? А ми розкажемо як!
При грамотному підході до процесу кахель можна укласти і на дощатій основі. У ситуації, коли необхідно здійснити укладання самостійно, не вдаючись до допомоги майстрів, вам знадобиться знання правил роботи з матеріалом.
Як вибрати клей для плитки, сам кахель та декор
З вибором доступних матеріалів ніколи не існувало проблем. У продажу зустрічається продукція вітчизняних марок за прийнятну ціну та високу якість виконання (наприклад ТМ «Атем»).Перед тим, як вибрати плитку для ванної або в житлові кімнати, варто розібратися в її класифікації. Основний фактор, який визначає придатність кахлю для тих чи інших приміщень – його зносостійкість. Існує 6 класів PEI, які вказують на стійкість глазурованої плитки до появи глибоких подряпин від абразивного тертя.. Перші три класи - це матеріали, які більше підходять для настінного укладання, а ті, що вище вже можуть використовуватися як підлогові покриття.. Зверніть увагу, що плитка і декор з рельєфною поверхнею ускладнюють прибирання, кожен виступ і падина на ній – потенційний пилозбірник.. Тому зважте всі за і проти на користь такої обробки стін.
Клеючі суміші представлені на українському ринку дуже широко. Серед них найбільш популярні клей «Момент» для плитки та суміші від Ceresit.. Вибір на користь певної марки та виробника залежить від типу основи та властивостей плитки. Який клей для плитки найкращий? Для формування підлоги виразно варто вибирати склад з більшою несучою здатністю та еластичним швом. Наприклад, купити клей для плитки Ceresit марки CM11. Для більш швидкої схоплюваності рекомендуються Ceresit CM17 та клей «Момент» еластичний.
Порядок робіт при облицюванні
Крок 1: Визначення витрати матеріалуДо цього етапу слід підходити обачно. Доречно буде скласти схему. Накресліть креслення з точними габаритними розмірами підлоги та стін, де буде враховано розташування всіх предметів інтер'єру. Окресліть бажаний варіант розташування з огляду на масштаб кожного фрагмента. При цьому зверніть увагу на те, щоб шикувалася симетрія орнаменту. З таким схематичним зображенням майбутньої кладки Ви зможете легше обчислити достатню кількість упаковок. Не забудьте купити матеріал з деяким запасом.
Крок 2: Підготовка поверхні
Наступне питання – як рівно покласти плитку на підлогу та стіни? Для початку знімається старе покриття: на підлозі забирається лінолеум та ПВХ плівка, а зі стін здираються старі шпалери та фарба. Ця процедура є обов'язковою, незважаючи на наявність сучасних клейових сумішей для встановлення кахлю на довільні площини.. Можете бути впевнені, що укладений таким чином кахель прослужить вам набагато довше. Закінчивши зачистку, не полінуйтеся простукати ділянки, на яких плануєте працювати. Все це необхідно для виявлення слабини та відшарувань. Від знайдених відшарувань неодмінно позбавляємося, щоб кахель залишався на своєму місці довго, а не відпав через місяць-два.
Крок 3: Вирівнювання поверхні
На цьому етапі оцінюється площина під укладання. Взявши рівень будівельний, визначимо ухил. Від ідеально рівної поверхні прийнятним буде відхилення до 2-х мм на погонний метр. Якщо вже підлога звільнена від старих покриттів, слід скористатися моментом і поставити собі питання: чи не буде доречно прокласти утеплювач або кабель, що гріє? Думка цілком здорова. Щоб не знімати нову, насилу встановлену плитку, пропонуємо зайнятися утепленням вже зараз.
Точково наносимо і вирівнюємо цементом всю підлогу. Відштовхуємось при цьому від існуючих ухилів. Лицьова поверхня під майбутню кладку повинна мати шорсткість. Дрібні борозни, прокреслені на підготовлених місцях, покращать попадання нанесеного клею та дозволять міцніше закріпити фрагменти.
Перед укладанням по дереву доведеться створити стяжку: закріпити цвяхами армуючу сітку, залити її цементним розчином, а після повторити ці дії. Стяжка створить більш міцну основу, що не деформується, на якій фрагменти плитки будуть триматися міцніше і довго, ніж при укладанні на голі дошки..
Подібно укладаємо на стіни з дерева.. З тією різницею, що сітку кріпимо не на стіну безпосередньо, а на набиті бруси. Поверх сітки кладеться розчин, до якого додано азбест. Зовні все це штукатуриться.
Крок 4: Черговість укладання
ДО ВІДОМОСТІ: У порах виробів завжди є трохи повітря, тому перед роботою радимо недовго потримати його у воді. Перед облицюванням докладно вивчіть властивості купленої марки. Деякі вироби не можна мочити з лицьового боку.
Тепер ми підійшли пояснення того, як правильно покласти плитку своїми руками. У цьому випадку можна уникнути великих зазорів між першим настінним рядом і покриттям для підлоги. Щоб зайвий раз перевірити свої розрахунки, пропонуємо розкласти перехрестя з 2-х рядів, що проходять через центр. Неодмінно поділяємо їх хрестиками. Варто звернути увагу на маяки – ті плитки, що укладаються в кутах та місцях піднесень.. Їх з'єднаємо мотузкою.
Щоб вийшло симетрично, почати клеїти бажано з центру кімнати або з наступного від краю ряду. Клеючу суміш наносимо за допомогою шпателя рівномірним шаром завтовшки 1-2 см.. Ставимо розділові хрести, щоб утворилися акуратні однакові шви. Усі фрагменти виставляємо за рівнем. Втискаємо їх кулаком або простукуємо гумовою кувалдою, щоб посадити нижче. Перевіряти горизонтальність, необхідно приставивши рівень по діагоналі або осі плиток. Після того як встановили всі цілі фрагменти, можна нарізати дрібніші плиткорізи..
Доки клей повністю не висох, ходити по свіжому покриттю не можна. Наступного дня займіться зачищенням та затиранням швів. У білу затірку можна додати барвник, якщо не існує відповідного кольору.