Підготовка поверхні до фарбування водоемульсійною фарбою
акрилова фарба, латексна фарба, декоративна фарба, латексна фасадна фарба) при сучасних ремонтних роботах використовується практично повсюдно і завоювала особливу популярність серед будівельників, дизайнерів та взагалі всіх, хто займається оздобленням житла. Вона має ряд очевидних переваг перед іншими видами фарб, оскільки:
- досить універсальна;
- не відшаровується і не дає тріщин;
- < span id="docs-internal-guid-6fd9275d-6e5d-50b2-05cb-1240db2a350a" style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 16px; font-style: italic;" щільне й рівномірне покриття поверхонь; family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 16px; font-style: italic;">легко наноситься і швидко висихає;
- екологічна та нетоксична (без неприємного запаху, абсолютно безпечна при вдиханні);
- послуга колеровки та широкий асортимент барвників дозволяє створити саме той інтер'єр, який потрібен;
- Витрата водоемульсійної фарби досить економічна, і при виборі якісного матеріалу достатньо одного-двох шарів" покриття попередньо підготовленої поверхні. Єдиний мінус – те, що цей вид фарби не рекомендується застосовувати на металевих і повністю глянсових поверхнях, оскільки вона може не «взятися» через велику масову частку води у складі.
Необхідно пам'ятати про попередню підготовку поверхні до фарбування. Це дуже важливий процес, від якого залежить якість та довговічність фінішного покриття.. Підготовку можна розділити на кілька етапів.
- Зачистка поверхні. Будь то стеля або стіни, фасад або внутрішні перекриття - якщо вони були покриті фарбою, шпалерами або штукатуркою раніше, перед фарбуванням необхідно зчистити старий оздоблювальний шар: зняти шпалери, зколоти штукатурку, зняти шар фарби або побілки. Наприклад, для нанесення водоемульсійної фарби для стелі, буде достатньо зчистити побілку. %82%D0%B5%D0%BB%D1%8C&s=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA" target="_blank" title="Купити Шпатель ">шпателем і зашкурити поверхню. Це найскладніший етап, у якому не можна «халтурити».
- Шпаклівка. зачистці виявились проломи, тріщини, вибоїни та інші вади. Усі западини такого типу слід зашпаклювати. В особливих випадках - за бажанням, коли стіни або стеля криві, скошені або "хвилясті" - вдаються до вирівнювання поверхонь, наприклад, за допомогою гіпсокартону або нового шару штукатурки. До речі, на чистий гіпсокартон фарба не наноситься, тому його також доведеться зашпаклювати тонким шаром по всій площі.
- < span id="docs-internal-guid-6fd9275d-6e5d-50b2-05cb-1240db2a350a">Зашкурювання.
- < span id="docs-internal-guid-6fd9275d-6e5d-50b2-05cb-1240db2a350a">Підготовка до ґрунтування. Коли на стінах не залишиться нічого зайвого, обов'язково потрібно провести вологе прибирання в приміщенні (якщо проводяться внутрішні роботи) та зняти залишки пилу зі стін. Тут може допомогти пилосос або навіть звичайна злегка волога ганчірка. Після цього закриваються всі поверхні, які необхідно захистити від ґрунтовки (цей розчин згодом буде вкрай складно змити)..
- < span id="docs-internal-guid-6fd9275d-6e5d-50b2-05cb-1240db2a350a">Грунтовка. Ця спеціальна речовина продається в сухому вигляді або вже готовим розчином, наноситься валиком або широким пензлем (залежить від гладкості поверхні). По суті ґрунтовка – це клей, який пов'язує всі частини поверхні та забезпечує оптимальне зчеплення фарби з нею.. Завдяки цьому етапу фарба триматиметься довше і не розтріскається. Існують різні види ґрунтовок: для внутрішніх робіт, для стін і стелі, для вологих приміщень. ilter_P1_MAX =2878.68&arrFilter_537_3390994842=Y&set_filter=%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%8C&email=" target="_blank" title грунтовку ">антигрібкова). Якщо ви розумієте, що стіна, яку ви збираєтеся забарвлювати, схильна до утворення плісняви, стіну перед обробкою бажано спочатку протруїти спеціальним фунгіцидом, дати повністю висохнути, а потім – ґрунтувати антигрибковим розчином..
За виконанням всіх підготовчих робіт виконується власне фарбування. Фарба наноситься в чистому вигляді або після підмішування до неї спеціального кольору в потрібному дозуванні (рекомендуємо підмішувати барвник, починаючи з малих доз, щоб не пропустити момент досягнення того самого необхідного відтінку). Найчастіше оптимальна щільність фарбування досягається у два шари.. Для рівномірного відтінку рекомендуємо заздалегідь скористатися послугою відтінку фарб і емалей послугою відтінку фарб у нашій мережі “КОМБЕЗ”.
Дуже важливо при роботі з фарбою, грунтовкою та шпаклівкою використовувати засоби індивідуального захисту. Особливо важко зі шкіри та волосся відмивається грунтовка, а фарба або шпаклівка можуть викликати роздратування. Обов'язково потрібно берегти очі та органи дихання, для цього необхідно заздалегідь підібрати респіратор або напівмаску і не забувати надягати їх під час.