Чим відрізняється зварювальний дріт чи види електродів
Класифікації та головні відмінності зварювальних матеріалів
Чим відрізняється зварювальний дріт або види електродів
З розвитком технологій зварювання та його можливостей серйозно змінився підхід до стандартів виготовлення та складу зварювальних матеріалів. В даний час зварювальний дріт нормується стандартами ГОСТ 2246-70, а електрод для електродугового зварювання за ГОСТ 9466-75. Виробництво зварювальних електродів та дроту, у тому числі, уніфіковано за міжнародними стандартами, такими як ISO 2401:1972 та ISO 636:2015.Види зварювальних електродів
Електроди – перший витратний матеріал для зварювання, який відомий ще з кінця XIX століття і ефективно застосовується досі. На даний момент електродні стрижні досі використовуються в промисловому та побутовому TIG зварюванні для роботи з чорним металом, нержавіючими та легованими сталями..
Принцип дії
Оголений кінець стрижня поміщається у тримач електродів для зварювального апарату. До контактів утримувача підводиться випрямлений інвертором струм силою 100-400 А. Вільний кінцем електрода зварювальник стосується місця зрощування листів металу, і відбувається запалення електричної дуги.. Висока температура плавить металевий стрижень та оброблювану деталь, таким чином формується зварювальний шов.
Класифікація по сфері застосування
Електроди для дугового зварювання, що плавляться, розрізняються за своїм призначенням, складом наплавленого покриття та його товщиною.. Класифікація ґрунтується на вимогах ГОСТ 9467-75, 0052-75 та 10051-75: -
- вироби для роботи з конструкційними низьколегованими та вуглецевими сталями (маркування У); - для зварювання конструкцій з легованих сталей (маркування Л); - для роботи з жароміцними сталями (маркування Т); - для зварювання хімостійких і холодостійких спецсталів (маркування В); - для наплавлення покриттів зі специфічними властивостями (маркування Н).
Класифікація за матеріалом наплавленого шару
Хімічний склад покриття, що наплавляється безпосередньо впливає на властивості зварювальних електродів. У нього спеціально включені компоненти, що підтримують холодне розпалювання дуги, формування шару захисного шлаку поверх новоствореного шва.. Велика увага зараз приділяється концентрації токсичних парів при згоранні електрода для зменшення шкоди здоров'ю зварювальника.
Основні різновиди електродів за родом наплавленого покриття такі:
- кислі (маркування А) – містять оксиди марганцю, заліза та кремнію;
- основні (маркування Б) – із вмістом кальциту та фтористого кальцію;
- целюлозні (маркування Ц) – з додаванням целюлозного борошна; покриття (використовуються для наплавлення поверхневого шару на готовий виріб).
На даний момент електроди для ручного зварювання майже суцільно рутилові. Вироби цієї марки утворюють хімічно та термічно стабільний шов, добре підходять для роботи з високим значенням зварювального струму і, що важливо, викидають менше шкідливих парів при згоранні. Використовуються рутилові наконечники, як правило, для зварювання низьковуглецевих сталей.
Класифікація за складом стрижня
Стержні електродів для дугового зварювання виготовляються зі сплавів на основі чорних та кольорових металів. В основному зустрічаються стрижні з низьковуглецевої сталі (СВ-08, СВ-08А), сплавів з додаванням міді та алюмінію. Дані вироби відносяться до групи електродів, що плавляться..
Неплавлячі електроди використовуються в точному приладо- та машинобудуванні та встановлюються на автоматичному зварювальному обладнанні. Для їх виготовлення використовуються тугоплавкі метали, такі як фольфрам, лантан та торій.. Вони дуже дорогі і для побутових та будівельних робіт не застосовуються..
Види та призначення зварювального дроту
Матеріал являє собою металевий дріт зі сталі або сплаву кольорових металів. Виробники зварювального дроту випускають її у вигляді прутків і намотаного на котушки.
За характером робіт з використанням дроту його можна класифікувати на:
- дріт для зварювання без газу;
- продукцію для зварювання в середовищі захисних газів;<
Перший різновид – це флюсові дроти. Вони виконані з легкосплавного металу та порожнисті всередині.. У середині міститься порошкоподібний наповнювач із сполук кремнію та силікатів.. Випаровуючись, вони формують захисне середовище, що запобігає окисленню шва. Дріт для зварювання без газу використовується для більш економної роботи або коли умови праці не дозволяють використовувати балони з інертним газом з міркувань безпеки.
Дрот для зварювання в середовищі захисних газів застосовується як витратний матеріал при напівавтоматичному та автоматичному зварюванні MIG/MAG. Це може бути мідний, алюмінієвий або дріт із низьковуглецевої сталі (найпоширеніші марки - СВ-08, СВ-08А, СВ-08Г2С).
За товщиною ці два види виробів відрізняються. Діаметр зварювального дроту для MIG/MAG зварювання становить від 0,6 до 1,6 мм, а флюсового - від 3 до 6 мм..
Зварювальний дріт для зварювання виробів з міді, алюмінію та їх сплавів.
Зварювання міді та її похідних напівавтоматичним способом рекомендується проводити виключно мідним, або дротом з обідненої сталі. Таким чином зрощують водопровідні та опалювальні труби, виготовляють теплообмінне обладнання.. Алюмінієві деталі допускається варити мідними, алюмінієвими та флюсовими дротиками.. Вони зазвичай тонколистові, тому для них підбирається дріт діаметром до 2 мм, а сила зварювального струму не повинна перевищувати 200 А.
Марки зварювальних дротів із міді позначаться буквою М, а алюмінієвою – Амг. Вимоги щодо їх виготовлення визначені ГОСТ 7871-75 та ГОСТ 16130-72.
Дроти для зварювання сталей
Найвідомішою маркою дроту для роботи зі сталлю є СВ08Г2С. Вона використовується повсюдно у промисловому виробництві судин та апаратів, що працюють під тиском, металевої обшивки суден та кузовних деталей машин, при зварюванні різних прокатних виробів з низьковуглецевої та вуглецевої сталі..
Нержавіючий дріт для зварювання використовується при складанні деталей, виконаних із сталей із вмістом легуючих компонентів від 2,5 до 10 %. Її отримують із сталей марок СВ07X25Н13, 12X18Н10Т та СВ06X19Н9Т.
Фірма «Комплект» виконує закупівлю витратних матеріалом для зварювання безпосередньо у вітчизняних виробників. У нашому магазині представлена продукція ТМ MONOLIT та ТМ MAXweld за доступними цінами. Пропонуємо вигідно купити електроди та зварювальний дріт оптом та в роздріб з доставкою по Україні..