Як вибрати шліфувальну машину
Вибір якісної та надійної кутової шліфувальної машини (УШМ) – запорука якісної та продуктивної роботи в побуті та на виробництві. За якими критеріями вибрати шліфувальну машину?
Ручитися за якість нових виробників зараз не беруться навіть підковані продавці. Виразно заслуговують на довіру виробники інструменту з перевіреною репутацією, такі як BOSCH, Makita та DeWalt. Але це зовсім не означає, що вони не мають дешевших аналогів з хорошим робочим ресурсом. Як вибрати кутову шліфувальну машину (болгарку) і не помилитися, ми розповімо вам у тій статті.
Класифікація інструменту
1. За ресурсом роботиВизначальним фактором при виборі буде тривалість роботи зі шліфмашинкою. За аналогією з іншими видами електроінструменту існують моделі УШМ для побутового застосування, напівпрофесійні та професійні. В останніх закладено більший моторесурс, і вони розраховані на тривалішу безперервну роботу. Професійними УШМ працюють протягом 5-6 годин на добу, тоді як побутовими користуються з розрахунку на 30-45 хв роботи на день. В обох випадках інструмент не використовується для безперервного шліфування та різання довше 15 хв..
Яку болгарку краще вибрати для дому – відповідь очевидна. Якщо вдома у Вас не організовано пункт прийому металобрухту чи металобазу, то витрачатися на професійний інструмент вам ні до чого.
2. По діаметру відрізного (шліфувального) кола
Особливий параметр класифікації діаметр діаметра. Найбільш актуальні моделі під відрізний диск діаметром 125 та 230 мм.. У той же час існують версії інструменту під круги діаметром 115, 150 та 180 мм.. Більші пластини ставляться тільки на стаціонарні бензорези, що використовують алмазний диск для болгарки.
3. За кількістю рукояток Існують одноручні УШМ і для роботи двома руками. Перші – це компактні та малопотужні машинки під диски діаметром 125 мм та 115 мм.. Другі – відповідно більш важкі та розраховані на роботу зі 180-ти 230-ти міліметровим диском. Всупереч поширеній помилці за одноручну УШМ триматися потрібно двома руками. Навіть вона може різко відскочити, коли край потрапляє на оброблювану деталь не під тим кутом..
Критерії вибору виходячи з діаметра
Відштовхуючись від діаметра відрізного кола, підбирають потужність та обороти робочого інструменту. Люди з досвідом добре знають, що великі диски ставити на високообертовий інструмент небезпечно. Від занадто швидкого обертання вони можуть просто розлетітися на частини.. Безпечна робота гарантована при лінійній швидкості диска до 80 м/с. Залежність лінійної швидкості від частоти обертання має вигляд:V= π*D*n, м/с
Звідси частота обертання болгарки розраховується як:
< Таким чином, легко розрахувати, що для диска діаметром 125 мм частота повинна становити 12230 об/хв, а для диска 230 мм – 6650 об/хв. Виробник зазвичай знижує ці показники підвищення безпеки. Також варто брати до уваги, що при обробці матеріалу обороти, а відповідно і швидкість обертання падають.
Від частоти безпосередньо залежить потужність інструменту. У серійних моделях ручних УШМ вона варіює від 750 Вт до 2 кВт. Стандартно для роботи з колом діаметром 125 мм вибирають інструмент потужністю до 1400 Вт, а для 230 мм відрізного диска інструмент потужністю від 2 кВт.
Критерії вибору з урахуванням виду оброблюваного матеріалу
Яку болгарку краще вибрати при різанні твердих матеріалів (мінералів, асфальту та легованих сплавів)? Вам знадобиться пристрій з високим крутним моментом. Він визначається розмірами електромотора, відповідно для швидшого розрізання знадобиться болгарка з великим двигуном.Обробка вапняних порід, цементу та дерева завжди супроводжувалася викидом великої кількості пилу. Вона шкодить, перш за все, підшипникам та двигуну. Конструктори винайшли спосіб убезпечити обмотку електродвигуна від осідання деревного та цементного пилу.. Для цього вона «бронюється» спеціальними смолами.. Також для захисту струмонесучих частин використовуються якірні грати, які при обертанні відкидають пил назад. У просунутих моделях УШМ було впроваджено навіть повноцінну систему фільтрації охолоджуючого повітря.
Всі ці удосконалення є тільки у професійних моделях, побутові пристрої цілком обходяться без них. І ще одне: перед тим, як вибрати шліфувальну машину по дереву, врахуйте, що для зачистки наждачкою частіше беруть пневматичну УШМ. А їй невелика кількість пилу не може зашкодити в принципі.
О, яку шліфувальну машину вибрати для авто сервісу з повною впевненістю говорити складно. Справа в тому, що в майстерні виконуються різні операції та працювати доводиться з різним матеріалом. Тим не менш, найбільш популярні в автомайстернях для шліфування кузова після фарбування та шпаклювання УШМ під діаметр 125 мм.. Також часто виконується робота всередині отворів і поглиблень, для чого використовуються насадки для шліфувальної машинки циліндричної та конічної форми..
Необхідні запобіжні заходи під час роботи
Убезпечити себе під час використання шліфувальної машини повинен кожен працівник. Для цього потрібно: - щільно затягувати диск притискною гайкою; - не використовувати диски великого діаметру на не призначених для цього болгарках; - встановити захисний кожух так, щоб іскри не летіли в обличчя;- купити захисну маску для роботи з болгаркою (або окуляри); - різання виконувати у напрямку від себе; - при роботі тримати інструмент обома руками.
Інтернет-магазин «Комплект» - багатий вибір абразивів та ЗІЗ для роботи з електроінструментом
ВКФ «Комплект» продуктивно співпрацює з передовиками українського виробництва вже 25 років. Ви завжди можете звернутися до наших консультантів, щоб дізнатися, як вибрати шліфувальну машинку. В наявності є повний набір необхідних для безпечної роботи ЗІЗ, таких як захисна маска для болгарки, прозорий щиток для каски та багато іншого. Звертайтесь до відділу продажу, ми будемо раді відповісти на всі Ваші запитання.